Zapraszamy do zapoznania się z Wystawcami Giełdy Kooperacji – Lubuskie 2024.

 

 

 

Fundacja Przedsiębiorczość (Żary)

Fundacja Przedsiębiorczość z Żar zajmuje się wspieraniem lokalnego biznesu, szkoleniami, doradztwem oraz udzielaniem wsparcia finansowego w formie pożyczek.

 

Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa (Gorzów Wlkp.)

Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa to największa, niezależna organizacja zrzeszająca przedsiębiorców w Województwie Lubuskim. Reprezentuje interesy blisko 400 podmiotów gospodarczych. Izba oferuje swoim członkom takie usługi jak: szkolenia, konferencje, spotkania integracyjne oraz wyjazdy biznesowe. Prowadzi również liczne projekty, dzięki którym lubuskie firmy mają możliwość sięgać po środki europejskie.

 

Spartherm (Strzelce Krajeńskie)

Firma od 23 lat świadczy usługi w branży metalowej i zrealizowała ponad 20 tysięcy zleceń dla branży samochodowej, grzewczej, transportowej czy budowlanej. Zatrudnia 300 wykwalifikowanych pracowników i posada własny magazyn materiałów hutniczych.

Zakres usług firmy obejmuje cięcie laserowe, gięcie na prasach krawędziowych, spawanie oraz obróbkę powierzchni blachy. Firma posiada także własne biuro projektowe.

 

Bank Spółdzielczy w Nowej Soli

Bank wyłącznie z polskim kapitałem, działa od 1947 r. Jego  misją jest zapewnienie pełnego zakresu usług bankowych dla rolników, małej i średniej przedsiębiorczości, gmin oraz ludności. Bank wspiera inicjatywy, mających na celu rozwój środowiska lokalnego i jego społeczności oraz kształtowanie nawyków dobrego gospodarowania pieniędzmi wśród dzieci i młodzieży.

 

Saint-Gobain Sekurit Transport Division (Żary)

Saint Gobain Sekurit Transport Oddział w Żarach to zakład, który ma ponad 120-letnią tradycję, w tym 30 lat w Grupie Saint-Gobain.

Tutaj produkowane są szyby oraz rozwiązania systemowe będące komponentami do produkcji  autobusów, ciężarówek, pociągów i tramwajów, a także samochodów osobowych największych producentów w Europie. Klientami firmy są takie marki jak choćby Scania, Volvo, Alstom, Skoda, Solaris, Ferrari i wiele innych.

Firma czuje odpowiedzialność i ma moc, aby dbać o naszą planetę jako jej mieszkańcy, stąd też jej cel nadrzędny: „Making the World a Better Home”. Grupa Saint-Gobain dąży do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku.

 

Rublon (Zielona Góra)

Rublon to polska spółka z branży cyberbezpieczeństwa, oferująca zaawansowaną platformę do uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA). Rublon specjalizuje się w opracowywaniu technologii służących do zabezpieczenia dostępu pracowników do zasobów IT organizacji, pomagając klientom w ponad 50 państwach na całym świecie w spełnianiu wymogów związanych z ochroną danych, cyberubezpieczeniami i standardami bezpieczeństwa informacji. Platforma Rublon MFA integruje się z sieciami, serwerami, punktami końcowymi oraz aplikacjami chmurowymi i webowymi, umożliwiając scentralizowane zarządzanie uwierzytelnianiem w całej organizacji, w tym użycie polityk dostępu.

 

VP Polska (Żagań)

VP Polska zalicza się do grona pięciu zakładów produkcyjnych wchodzących w skład VP Group. Główną domeną działalności spółki VP Polska jest produkcja i sprzedaż opakowań elastycznych.

 

uKONTENTowani (Zielona Góra)

Agencja marketingowa, która specjalizuje się w promocji na rynku niemieckim. Promuje polskie podmioty, które wystartowały na rynku niemieckim oraz takie, które chcą się tam jeszcze bardziej rozwijać. Firmy obsługuje kompleksowo, również pod kątem bezpieczeństwa prawnego, jak i marketingowo.

 

Archiveo (Żary)

Firma zajmuje się archiwizacją, cyfryzacją, przechowywaniem dokumentacji, tworzeniem nowych rozwiązań cyfrowych oraz oprogramowania.

 

Codetain (Zielona Góra)

Codetain to zielonogórska firma informatyczna dostarczająca oprogramowanie dla elektromobilności i transformacji energetycznej. Firma to aktualnie 37 programistów, którzy tworzą innowacyjne oprogramowanie wspierające zarządzanie energią, systemy dwukierunkowego ładowania pojazdów elektrycznych czy software wspomagający drogę firm do niskoemisyjności. Portfolio Spółki obejmuje  kilkanaście szytych na miarę rozwiązań dla globalnych marek.

 

RECOLTE (Stare Kurowo)

Firma zajmuje się nowoczesnymi metodami izolacji termicznej pianą poliuretanową: domów, magazynów, budynków użyteczności publicznej. Izolacja odbywa się natryskowo, dzięki czemu eliminuje wszelkie mostki termiczne i znacząco poprawia efektywność energetyczną budynków.

 

Rohlig Suus Logistics (Zielona Góra)

Rohlig SUUS Logistics to największy polski operator logistyczny oraz jeden z wiodących w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w kompleksowym zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Firma realizuje procesy logistyczne, wykorzystując transport drogowy, morski, lotniczy, kolejowy i intermodalny, a także logistykę kontraktową, usługi celne oraz project cargo. Jest jedną z niewielu polskich firm, które posiadają zatwierdzone przez SBTi cele dekarbonizacyjne.

 

Lubuski Klaster Metalowy (Gorzów Wlkp.)

Pierwszy klaster w Województwie Lubuskim. Lider Porozumienia na rzecz rozwoju obszaru kluczowego w ramach Lubuskich Inteligentnych Specjalizacji pn. SMART FACTORY 4.0. Zrzesza 60 przedsiębiorstw z branży metalowej oraz uczelnie wyższe, instytucje badawczo-rozwojowe, szkoły zawodowe oraz instytucje otoczenia biznesu. Oferuje współpracę w zakresie wytwarzania maszyn, urządzeń, zespołów i części metalowych oraz konstrukcji i wyrobów spawanych, a także transferu wiedzy, badań i zastosowań innowacyjnych technologii.

 

Blaut Akademia (Zielona Góra)

Blaut Akademia specjalizuje się w tematach sprzedaży, zarządzania, przywództwa, budowania proefektywnościowej kultury organizacyjnej, motywowania pozafinansowego oraz budowania silnych i efektywnych zespołów. Oferuje szeroką gamę szkoleń i warsztatów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Celem firmy jest wspieranie rozwoju kompetencji zawodowych i osobistych, aby nasi klienci mogli osiągać sukcesy w dynamicznie zmieniającym się środowisku pracy. Blaut Akademia to miejsce, gdzie profesjonalizm i pasja idą w parze. Z tej pasji powstała marka Grot Arena i Grot Eventy tworząc dynamiczną grupę, specjalizującą się w kompleksowej organizacji szkoleń, warsztatów oraz imprez integracyjnych dla firm.

 

Perceptus (Zielona Góra)

Perceptus to zielonogórska firma, która zabezpiecza klientów przed cyberatakami już od ponad 15 lat. Dziś jest z nami by przybliżyć Państwu perc.pass – pierwszy polski menedżer haseł, zaprojektowany, by ułatwić pracę zespołów. Perc.pass to rozwiązanie doskonałe do zapewnienia podstaw higieny cyfrowej w każdej organizacji zaczynając od spraw najbardziej fundamentalnych, czyli haseł.

 

Centrum Migranta (Gorzów Wlkp.)

Firma ofertuje kompleksowe wsparcie migrantów oraz przedsiębiorców w Lubuskim w zakresie legalizacji i pobytu cudzoziemców.

 

LUG Light Factory (Zielona Góra)

LUG Light Factory to producent oświetlenia LED do zastosowań profesjonalnych z ponad 35-letnim doświadczeniem. Działa na arenie międzynarodowej a biura regionalne zlokalizowane są 6 krajach. Rozwiązania oświetleniowe LUG powstają, począwszy od koncepcji, aż po gotowy produkt w centrum badawczym i zakładzie produkcyjnym w Zielonej Górze. Trzecia fabryka LUG zlokalizowana jest w Argentynie.

 

Regionalne Biuro Handlowe Polskiej Agencja Inwestycji i Handlu w Gorzowie Wlkp.

Regionalne Biura Handlowe PAIH stanowią odpowiedź na potrzeby polskich firm zainteresowanych międzynarodową ekspansją. Oddziały powstają we współpracy ze Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi oraz podmiotami z Grupy PFR.
PAIH poprzez obecność na szczeblu regionalnym będzie skuteczniej określać potrzeby eksporterów oraz wskazywać podmioty mające potencjał rozwoju zagranicznego. Jednym z priorytetów działania regionalnych biur Agencji jest również wzmocnienie współpracy z lokalnymi organizacjami gospodarczymi i branżowymi, edukacja MŚP w zakresie eksportu oraz dostarczanie firmom informacji o rynkach zagranicznych.
Regionalne Biura Handlowe to nowy element i uzupełnienie oferty PAIH, wzmacniające działalność Zagranicznych Biur Handlowych na całym świecie.

 

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (Kostrzyn nad Odrą)

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna od 1997 roku z sukcesem wspiera i obsługuje inwestorów krajowych i zagranicznych.
Powstają kolejne fabryki, tysiące nowych miejsc pracy, rośnie wartość inwestycji. K-S SSE jest najszybciej rozwijającą się polską specjalną strefą ekonomiczną, zarówno pod względem finansowym, jak i terytorialnym.
Oferuje bogaty wybór terenów w pełni przygotowanych do rozpoczęcia inwestycji od zaraz. Daje ulgi i preferencje podatkowe zagwarantowane prawnie przez polski rząd i parlament. Zwolnienia podatkowe w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej są największą dostępną ulgą finansową obowiązującą obecnie w Polsce. Inwestora wspiera rząd RP i samorządy lokalne, będący głównymi akcjonariuszami Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dzięki temu inwestycje realizowane są w komfortowych dla inwestora warunkach, a sprawność działania spółki zarządzającej Strefą znacznie ułatwia firmom rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce.

 

Bank Gospodarstwa Krajowego (Zielona Góra)

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczego Polski. Współpracuje z sektorem publicznym i samorządowym. Wspiera budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i przedsiębiorczości, w tym ekspansję zagraniczną polskich firm. Finansuje inwestycje o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa kraju.

 

Agencja Rozwoju Regionalnego

Misją Agencji jest podejmowanie działań inspirujących, wspomagających oraz promujących rozwój społeczno-gospodarczy regionu lubuskiego z uwzględnieniem standardów europejskich, a także aktywizowanie i wspieranie przedsiębiorczości ze szczególnym uwzględnieniem sektora małych i średnich przedsiębiorstw poprzez wdrażanie krajowych i europejskich programów pomocowych.

 

Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych

Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych powstał w Zielonej Górze w 2002 roku z inicjatywy Sejmiku Województwa Lubuskiego. Celem jego powołania było ożywienie działalności podmiotów gospodarczych działających na terenie województwa lubuskiego poprzez udzielanie poręczeń  zabezpieczających zwrot produktów finansowych (kredytów, pożyczek, leasingów) dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw a także poręczeń zapłaty wadium dla przedsiębiorców startujących w przetargach w oparciu o Prawo Zamówień Publicznych.

 

Okręgowa Izba Radców Prawnych

Jeden z 19 samorządów zawodowych radców prawnych w Polsce. Do jej zadań należy reprezentowanie interesów zawodowych radców prawnych, a także zapewnienie najwyższego poziomu świadczonych przez radców prawnych usług prawniczych.
Na stoisku Izby podczas Giełdy będzie można uzyskać informacje prawne od dyżurujących Radców.

 

Okręgowy Inspektorat Pracy w Zielonej Górze

Polski organ nadzoru i kontroli nad przestrzeganiem prawa pracy, w szczególności przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a także przepisów dotyczących zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.
Podczas giełdy dyżur będą pełnić eksperci z zakresu prawa pracy.

 

Krajowa Administracja Skarbowa

Ministerstwo Finansów – Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) to instytucja odpowiedzialna za obsługę oraz nadzór nad systemem podatkowym, celnym i akcyzowym w Polsce. Powstała w 2017 roku w wyniku połączenia trzech instytucji: administracji podatkowej, Służby Celnej i kontroli skarbowej. Jej celem jest zapewnienie sprawnego poboru podatków i ceł, zwalczanie oszustw podatkowych, kontrola legalności obrotu towarami oraz dbałość o bezpieczeństwo finansowe państwa. KAS wspiera również przedsiębiorców i obywateli, ułatwiając im realizację obowiązków podatkowych. Na stoisku KAS oferuje kompleksowe wsparcie ekspertów specjalizujących się w zagadnieniach związanych z CIT, VAT, akcyzą oraz pomocą de minimis.  Eksperci dostarczą aktualnych informacji i wyjaśnień dotyczących kluczowych zmian w przepisach podatkowych, które wejdą w życie od nowego roku. Zespół ekspertów będzie gotowy do udzielania wsparcia i odpowiedzi na pytania, pomagając przedsiębiorcom oraz podatnikom w zrozumieniu nowych regulacji i dostosowaniu się do obowiązujących wymogów prawnych.

 

Narodowy Fundusz Zdrowia

Fundusz dąży do zapewnienia mieszkańcom województwa lubuskiego najwyższego poziomu dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej.
Na stanowisku będzie można uzyskać informacje w zakresie:
– promocji i edukacji zdrowotnej
– programów profilaktycznych
– portali Dieta NFZ i Akademia NFZ
– ubezpieczeń zdrowotnych
– systemu opieki zdrowotnej.
Ponadto będzie można wziąć udział w warsztatach z samobadania na fantomie oraz uzyskać materiały profilaktyczne.

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest państwową jednostką organizacyjną zajmującą się gromadzeniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne obywateli oraz dystrybucją świadczeń.

Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie udzielać informacji m. in. w zakresie:

  • zawierania umów B2B i wynikających z tego obowiązków w zakresie opłacania składek,
  • sposobu rozliczania i opłacania składek w przypadku działalności prowadzonej w różnej formie,
  • ulg dla przedsiębiorców w zakresie opłacania składek,
  • obowiązków przedsiębiorcy w przypadku zatrudniania osób na podstawie umów o pracę, zlecenia, dzieło lub innych.

 

Polska Izba Rozwoju Elektromobilności

Misją Izby jest zbudowanie realnej elektromobilności. Organizacja posiada wszystko, co umożliwi wspólnie osiągnąć ten cel. Doświadczenie, wiedza, kontakty z producentami infrastruktury i pojazdów elektrycznych to tylko niektóre z elementów, jakie mają ogromny wpływ na realizację misji PIRE.
Na stoisku Izby odbędą się pokazy samochodów elektrycznych oraz doradztwo w zakresie elektromobilności.

 

Centrum Integracji Cudzoziemców Zielona Góra

Centrum Integracji Cudzoziemców Zielona Góra prowadzone jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze.

Centrum bezpłatnie udziela wsparcia cudzoziemcom przebywającym na terenie województwa lubuskiego z zakresu:

legalnego pobytu i pracy, spraw codzienny, zawodowych i całożyciowych.  

Prowadzimy działania integracyjne i adaptacyjne umożliwiające odnalezienie się w nowej rzeczywistości i polskim społeczeństwie, zajęcia z języka polskiego, wsparcie prawne i psychologiczne, tłumaczenia dokumentów.

 

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) świadczy bezpłatne oraz dostępne dla każdego usługi. Punkt m.in:
  • oceni, czy pomysł na projekt ma szanse otrzymać dotacje lub preferencyjną pożyczkę z Funduszy Europejskich,
  • przypisze pomysł do konkretnego priorytetu i działania w programie finansowanym z Funduszy,
  • poinformuje o warunkach, kryteriach i procedurach przyznania dotacji,
  • przedstawi „krok po kroku” proces ubiegania się o dofinansowanie.

 

Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym

Na stoisku będzie można uzyskać informację dot. programu Fundusze Europejskie Województwa Lubuskiego 2021-2027.

 

Skip to content