Zapraszamy do zapoznania się z Prelegentami Giełdy Kooperacji – Lubuskie 2024.

 

 

 

Marcin Jabłoński
Marszałek Województwa Lubuskiego

Wykształcenie: Marcin Jabłoński (ur. 19 maja 1965 r. w Szprotawie) jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Doświadczenie zawodowe: Marcin Jabłoński posiada długoletnie doświadczenie samorządowe wszystkich szczebli. Dwukrotnie pełnił funkcję zastępcy burmistrza Słubic oraz starosty powiatu słubickiego. Były wicewojewoda gorzowski i wicewojewoda lubuski. Pełnił funkcję wojewody lubuskiego oraz podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

W latach 2008 – 2010 po raz pierwszy piastował stanowisko Marszałka Województwa Lubuskiego. W 2018 r. został powołany na członka Zarządu Województwa Lubuskiego. Od 13 października 2023 r. ponownie pełni funkcję Marszałka Województwa Lubuskiego.

Był radnym powiatu słubickiego. W 1998, 2010 i 2018 r. zdobył mandat radnego województwa lubuskiego.

Były prezes spółek samorządowych i państwowych.

Prywatnie miłośnik muzyki. Czas wolny spędza aktywnie, najchętniej w gronie rodziny.

 

Anna Synowiec
Przewodnicząca Sejmiku Województwa Lubuskiego

Anna Synowiec ur. 24 maja 1981 w Miastku– polska polityczka, adwokatka i społecznik, od 2024 roku przewodnicząca sejmiku województwa lubuskiego.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Ukończyła aplikację adwokacką jest członkiem Adwokackiej Izby Zielonogórskiej.

W 2011 roku rozpoczęła prowadzenie własnej kancelarii w Gorzowie Wielkopolskim. Od 2024 r. Partner Adwokackiej Spółki Partnerskiej „Synowiec i Partnerzy” w Gorzowie Wlkp. Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego V, VI, VII. W sprawach społecznych wspiera środowiska osób niepełnosprawnych oraz dotkniętych kryzysami.

 

 

dr Michał Nowakowski

Ekspert ds. uwarunkowań prawnych i etyki sztucznej inteligencji. Wykładowca na Politechnice Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej i SWPS. Radca prawny, doktor nauk prawnych. Ekspert w dziedzinie wdrażania systemów sztucznej inteligencji (uczenie maszynowe, głębokie, LLM) z perspektywy biznesowej, technologicznej oraz prawnej. Brał udział w pracach legislacyjnych, w tym jest współautorem opinii prawnej dla shadow rapporteur w zakresie AI Act. Zastępca przewodniczącego podgrupy m.in. prawa i etyki w ramach Grupy Roboczej ds. Sztucznej inteligencji przy Kancelarii Prezesa Rady Ministra w latach 2021-2023. Przewodniczący sekcji Sztucznej inteligencji przy Polskim Towarzystwie Informatycznym. Uczestnik prac parlamentarnych w zakresie AI.

 

Joanna Brodzik

Aktorka filmowa, serialowa, teatralna z 30 letnim stażem. Laureatka nagród Wiktora i Telekamery. Za role w filmie „Jasne błękitne okna nagrodzona na międzynarodowym festiwalu w Madrycie. Jej role w serialach „Kasia i Tomek”, „Magda M.” oraz w serii „Rozlewisko” na stale wpisały się w zbiorowa świadomość, przynosząc Jej rozpoznawalnosc, popularność i wyjątkową sympatie widzów.

Dyplomowana trenerka I st. z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Autorka akcji „A Ty czego się wstydzisz?„ z która zarezerwowało bez wsparcia reklamowego ponad 3000000 osób. Producentka kreatywna spektaklu „Wstydź się” obecnie granego z powodzeniem na scenach w Polsce i Europie. Autorka książki „Umami. Opowieści i przepisy”, która odniosła sukces wydawniczy i została z entuzjazmem przyjęta przez środowisko zawodowych szefów kuchni.
Honorowa obywatelka Województwa Lubuskiego. Mama nastoletnich Jana i Franciszka, oraz adoptowanego Karmela rasy mix royal.

 

 

 

Paulina Górska

Eko aktywistka i jedna z najbardziej wpływowych eko influencerek w Polsce. Wg Influencer Marketing Hub, prowadzi jedno z 10-ciu najlepszych polskich kont edukacyjnych na Instagramie.

Autorka bloga www.paulinagorska.com, prowadząca podcast „Lepszyklimat”. Wcześniej CEO jednej ze spółek grupy Wirtualna Polska. Eko ekspertka i pasjonatka CSR od kilkunastu lat zawodowo związana z mediami elektronicznymi. Prowadziła wykłady dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz na studiach podyplomowych kierunku CSR na Akademii L. Koźmińskiego. Doradza i prowadzi prezentacje edukacyjne o ekologicznej transformacji życia oraz w obszarze świadomości problemów ekologicznych na świecie dla przedsiębiorstw, samorządów i instytucji. Ekspertka w programie Climate Leadership prowadzonym przez Centrum UNEP/GRID.

 

 

Jakub Wiech

Prawnik, dziennikarz i publicysta, redaktor naczelny serwisu Energetyka24. Laureat nagrody Studencki Nobel w kategorii Dziennikarstwo i Literatura, nagrody w konkursie Platynowe Megawaty za najlepszą publikację o rynku energii elektrycznej oraz nagrody Dobry Dziennikarz 2021. Nominowany w konkursie MediaTory oraz do nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne. Stypendysta James S. Denton Transatlantic Fellowship. Autor książek „Energiewende. Nowe niemieckie imperium”, „Globalne ocieplenie. Podręcznik dla Zielonej Prawicy” oraz „Energetyka po prostu”.

 

 

 

dr Maciej Kawecki

Dyrektor Centrum Innowacji Uniwersytet WSB Merito. Popularyzator technologiczny, dziennikarz naukowy powołany przez Komisję Europejską na funkcję Cyfrowego Ambasadora UE. Prezes Instytutu Lema. Autor kanału technologicznego This is IT na serwisie Youtube oraz bloga www.thisisit.edu.pl. Stawia na człowieka, który rozumie, że technologia to tylko i aż narzędzie w jego rękach, którym powinien pozytywnie zmieniać świat. Promuje to co polskie i innowacyjne.

 

 

 

Petros Psyllos

Programista, elektronik, innowator, przedsiębiorca. W ramach swojej działalności zajmuje się wdrażaniem nowoczesnych technologii, w tym m.in. zastosowaniami sztucznej inteligencji, wirtualnymi asystentami, human–computer interaction i ochroną zdrowia. Uznany przez amerykańskiego Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów oraz Massachusetts Institute of Technology Review za jednego z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce. Laureat New Europe 100 – listy największych innowatorów w Europie Środkowo – Wschodniej wg Res Publica, Funduszu Wyszehradzkiego, Google i Financial Times. Pracuje nad komercyjnymi projektami w dziedzinie AI, elektroniki i cyberdiagnozy.

 

 

 

Colorfood Krzysztof Polok

Colorfood to połączenie mojej pasji do gotowania z chęcią tworzenia na talerzu oryginalnych form i kompozycji kolorystycznych. Każda potrawa to dla mnie nowe wyzwanie. Interesują mnie niespotykane kombinacje kształtu, smaku i koloru oraz reakcje ludzi na te nietypowe zestawienia.

Trzynastoletnie doświadczenie w gastronomii oraz kursy u najlepszych polskich kucharzy pozwoliły mi zarówno na dogłębne poznanie tradycyjnych technik gotowania, jak i zapoczątkowało fascynację technikami nowoczesnymi, mało spotykanymi w tradycyjnej kuchni. Dzięki temu doświadczeniu dowiedziałem się między innymi, jakie możliwości daje gotowanie w niskich temperaturach lub jak w nietypowy sposób można wykorzystać naturalne składniki. Część mojej wiedzy i pasji chciałbym przekazać innym prezentując nowe możliwości kulinarne w formie zabawy z kuchnią.

 

 

 

Justyna Pelc

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, inżynier Automatyki i Robotyki oraz Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Pasjonatka nowych technologii, zajmująca się komunikacją i marketingiem od ponad 7 lat. Communications Expert w firmie DAC.digital, jednej z najszybciej rozwijających się firm software i deeptech w Europie. Ekspertka w dziedzinie technologii kosmicznych, współzałożycielka Stowarzyszenia Innspace, dyrektorka ds. Strategii w Space Robotics Society, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego. Laureatka wielu konkursów kosmicznych, związanych z architekturą kosmiczną i pojazdami kosmicznymi (jak łaziki marsjańskie czy samoloty suborbitalne). Aktywnie wspiera kobiety w obszarze nowych technologii, mentorka w wielu programach, m.in Girls Future Ready czy Girls in Aerospace, jurorka w konkursach robotycznych. Laureatka Forbes 30under30, jedna z 23 kobiet do obserwowania w 2023 r według Forbes Women, czy laureatka w rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie według brief.pl.

Andrzej Oduliński
kierownik ds. Innowacji; Saint-Gobain Sekurit Transport Żary

Żaranin. Ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Od 2009 związany z Grupą Saint–Gobain, światowego lidera w produkcji oszklenia do pojazdów użytkowych, swoją karierę zawodową rozpoczynał od Specjalisty ds. rozwoju projektów w Żarskim zakładzie przez Lidera Projektów do Kierownika Innowacji w Dywizji Transportu na Europę (od 2020), gdzie do dziś odpowiada za proces tworzenia produktów z wartością dodaną dla rynku mobility. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami, współpracuje z największymi producentami pojazdów w Europie i współtworzy trendy produktowe dla oszklenia uwzględniając potrzeby klientów i użytkowników końcowych dla nowo projektowanych rozwiązań. Współautor rozwiązań patentowych, które nie tylko odpowiadają na bieżące potrzeby użytkowników, ale również wybiegają w przyszłość zmieniając oblicze transportu.

Zaangażowany w realizację celów neutralności klimatycznej dla produktów i procesów wytwórczych wewnątrz grupy Saint Gobain, dążącej do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju w taki sposób, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone bez umniejszania szans przyszłych pokoleń na ich zaspokojenie.

dr Waldemar Grabowski

Fizyk komputerowy, dydaktyk i popularyzator nauki; pasjonat astronomii i astrofizyki. Nauczyciel fizyki. Właściciel Waldemar Grabowski Edukacja. Prezes Fundacji Space NOW! Członek Stowarzyszenia WroSpace. Ambasador Kosmiczny Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej ESERO Polska. Subject Matter Expert w LEGO Education. Były główny Specjalista w Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus w Zielonej Górze.

Promotor nauczania fizyki poprzez zabawę, doświadczenie i inspirowanie. Stara się łączyć ze sobą z pozoru nie dające się zestawić ze sobą pojęcia – m.in. z medycyny, astronomii, fizyki, matematyki czy… geografii. Współpracownik szeregu instytucji zajmujących się zagadnieniami z obszaru edukacji.

Współorganizuje i prowadzi warsztaty, kursy oraz wydarzenia naukowe na skalę ogólnopolską, w tym m.in. podczas World Space Week Wrocław, Space Night Wrocław oraz Yuri’s Night Wrocław czy też „Kosmos w szkole” w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wielokrotnie prowadził szkolenia z zastosowania nowoczesnych technologii w nauczaniu fizyki w szkole.

Uczestnik szeregu szkoleń i warsztatów w Polsce i za granicą, w tym m.in.: w CERN w Genewie, Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) w Belgii i Holandii czy też Centrum Dydaktycznym NASA w Huntsville, Alabama w Stanach Zjednoczonych.

Opiekun wielu zespołów uczniowskich w prestiżowych konkursach w Polsce i za granicą, m.in. CanSats in Europe Polska, UAV Airborne Delivery Challenge w Australii, AstroPi, Odysseus II.

dążącej do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju w taki sposób, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone bez umniejszania szans przyszłych pokoleń na ich zaspokojenie.

Philipp Roden
Dyrektor Lipo.ink

Philipp pracuje w doradztwie zarządczym od 2005 roku. Między innymi spędził 7 lat w Korn Ferry, globalnej firmie konsultingowej w zakresie organizacji, gdzie pomagał w rozwoju biura w Pradze, a później centrali EMEA w Zurychu, w Szwajcarii.

W 2014 roku dołączył do Jablotron, czołowej czeskiej grupy technologicznej, jako szef ds. rozwoju korporacyjnego, gdzie od podstaw zbudował dział HR oraz fuzji i przejęć (M&A). Ponadto kierował wieloma projektami zmian i rozwoju.

W 2017 roku stworzył koncepcję Lipo.ink dla regionu Liberec. Następnie kontynuował swoją działalność jako założyciel, zarządzając i rozwijając Lipo.ink, które stało się międzynarodowo uznanym inkubatorem i centrum innowacji.

Philipp biegle posługuje się językiem niemieckim, angielskim i czeskim. Posiada tytuł prawnika uzyskany na uniwersytetach w Hamburgu i Fryburgu oraz tytuł MBA z Rochester Institute of Technology.

Jest rodowitym Czechem, który dorastał w Niemczech. Philipp współpracował z osobami i organizacjami na całym świecie. Doradzał klientom z różnych branż oraz na różnych etapach rozwoju – od start-upów, przez małe i średnie przedsiębiorstwa (SME), po międzynarodowe korporacje i instytucje rządowe.

dr hab. Mariusz Naczk, prof. UZ
Prorektor ds. Rozwoju i Finansów, Uniwersytet Zielonogórski

Absolwent Instytutu Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Pracownik badawczo-dydaktyczny w Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp., AWF Poznań, od 2018 r. pracownik badawczo-dydaktyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pracę doktorską z zakresu fizjologii człowieka „Narastanie siły i relaksacja w mięśniach zginaczach oraz prostownikach stawów łokciowego i kolanowego podczas dowolnych skurczów izometrycznych u młodych mężczyzn”, obronił w Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu; Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim. Autor/współautor licznych artykułów naukowych opublikowanych w renomowanych czasopismach międzynarodowych. Współautor książek, podręczników i monografii z zakresu fizjologii człowieka, fizjologii wysiłku fizycznego, sportu i nauk o zdrowiu. Jego badania naukowe koncentrują się na wykorzystaniu ćwiczeń inercyjnych w treningu zdrowotnym, sportowym oraz w rehabilitacji ruchowej. Współtwórca systemów i urządzeń treningowych: ITMS (Inertial Training Measurement System) oraz Cyklotren wykorzystywanych w treningu inercyjnym. Jako fizjolog współpracował z klubami sportowymi oraz sportowcami indywidualnymi, w tym mistrzami świata i mistrzami olimpijskimi.

 
Aktualnie Kierownik Katedry Fizjologii Stosowanej i Klinicznej Instytutu Nauk o Zdrowiu. Laureat nagród za osiągnięcia naukowe. Realizator grantów współfinansowanych przez NCBiR oraz PARP przy współpracy z otoczeniem gospodarczym. Współwłaściciel spółki Inerion, członek kilku stowarzyszeń. Instruktor wielu dyscyplin sportu.
 
Realizuje się także w pracy społecznej, radny Gminy Lubiszyn w kadencji 2014-2018. Koncentruje się na propagowaniu zdrowego stylu życia, współorganizuje rajdy rowerowe, turnieje siatkarskie, akcje sportowo-patriotyczne.

dr inż. Tomasz Nalewa
Prezes Zarządu / Wspólnik Grupy EKOPRO

Audytor GOZ. Doktor nauk inżynieryjno-technicznych. Ekspert Stowarzyszenia „Polski Ruch Czystszej Produkcji”, Ekspert Programu Climate Leadership. Grupie EKOPRO zajmuje się problematyką administracyjną oraz procesową związaną z ochroną środowiska i wdrażaniem modelu GOZ w działalności przedsiębiorstw. Od ponad 25 lat na strategicznych stanowiskach menedżerskich w przedsiębiorstwach współpracujących z korporacjami oraz międzynarodowymi grupami kapitałowymi, będących światowymi liderami swoich segmentów w zakresie zarządzania projektami, zarządzania zakładem produkcyjnym i zarządzania zespołem sprzedażowym w branżach Automotive i FMCG. Audytor wewnętrzny procesòw wg ISO 9001 oraz ISO 14001. Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego kierunków: Mechaniczna Technologia Drewna oraz Zarządzanie Logistyczne. Doktor inżynier Uniwersytetu Zielonogórskiego w dyscyplinie Inżynieria Mechaniczna. Obszary badawcze to inżynieria produkcji, praktyczne zastosowanie metod Kaizen, Lean Management oraz VSM w procesach produkcyjnych, innowacyjne metody optymalizacji systemów produkcyjnych w gospodarce o obiegu zamkniętym ( GOZ) oraz transformacja polskiej gospodarki w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym w zakresie gospodarki odpadami i opakowaniami. Ekspert Stowarzyszenia “Polski Ruch Czystszej Produkcji”, portalu: sozosfera.pl oraz portalu :samochody.pl. Członek Grupy Eksperckiej Parku Naukowo-Technologicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ekspert Programu „Climate Leadership”.

 

Marek Starybrat

Codziennie w Radiu ZET budzi całą Polskę w programie ,,Dzień Dobry Bardzo”. Pochodzi z Dolnego Śląska, mieszka i pracuje w Warszawie, ale to Lubuskie jest jego miejscem na ziemi.

 

 

 

Damian Michałowski

Polski prezenter, dziennikarz radiowy i telewizyjny, konferansjer. Od 2020 r. prowadzi z Pauliną Krupińską „Dzień Dobry TVN”. Z kolei swoje sportowe pasje realizuje, prowadząc Studio Skoków Narciarskich na antenie TVN i player.pl

 

 

 

Skip to content