Zapraszamy do zapoznania się z Prelegentami trzeciego dnia Kongresu Gospodarczego – Lubuskie 2022. Prelegenci poruszą takie tematy jak:

– Rynek pracy 2.0
– Świat inteligentnej przyszłości

Oprowadzenie chętnych uczestników Kongresu po laboratoriach badawczych Parku Naukowo-Technologicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego

Jan Pirowski

dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny. Jako gospodarz popołudniowego show w Radiu Eska codziennie dostarcza słuchaczom dawki pozytywnej energii. Widzom telewizji TTV znany jest m.in. z programu „DeFacto” i „Kto to kupi”, w którym bohaterowie z każdego zakątka Polski prezentują i sprzedają wymyślone przez siebie innowacyjne wynalazki. 

Przyciąga widzów i słuchaczy swoim poczuciem humoru i niewymuszonym luzem. Jego pasją są ludzie, bez wyjątku. Wielokrotnie zauważany i nagradzany za swoją działalność zawodową.

Ania Andrysiak

psycholog, coach, trener rozwoju kompetencji społecznych w biznesie.
Pomaga liderom, managerom, hr managerom i właścicielom firm odzyskać energię i spokojną głowę w pracy. Wspiera w zakresie: efektywnej komunikacji i budowaniu relacji w zespołach, świadomym zarządzaniu sobą, radzeniu sobie w sytuacjach stresu.
Jest autorką rozwojowego programu dla kadry zarządzającej „Psychologia Lidera”.
Posiada 16 letnie doświadczenie w pracy z ludźmi a od 7 lat prowadzi własną działalność Twój Coach w Zielonej Górze: https://twoj.coach

Nina Kowalonek

Wieloletni pracownik i praktyk publicznych służb zatrudnienia. Absolwentka Politologii oraz studiów podyplomowych z Zarządzania Instytucjami Rynku Pracy oraz Poradnictwa zawodowego i przedsiębiorczości. Od osiemnastu lat pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze, licencjonowany pośrednik pracy i doradca zawodowy, obecnie Zastępca Dyrektora PUP w Zielonej Górze. Prowadziła zajęcia na studiach podyplomowych z zakresu poradnictwa zawodowego oraz szkolenia dla pracowników urzędów pracy, pracowników socjalnych oraz pracodawców koncentrujące się na tematach związanych z rynkiem pracy, problematyką zatrudnienia, ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, skuteczną aktywizacją osób bezrobotnych, doradztwie zawodowym oraz pośrednictwie pracy. Posiada doświadczenie zawodowe w pracy z osobami bezrobotnymi oraz niepełnosprawnymi, przede wszystkim od strony doradczej, a także pracodawcami w zakresie marketingu usług rynku pracy i instrumentów aktywizacji osób bezrobotnych”.

Kamili Kamińskiej

Senior Konsultant HR ds. Rekrutacji i Rozwoju w LUG Light Factory
Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, Uniwersytetu Zielonogórskiego w Zielonej Górze.

Jako certyfikowany HR Buisness Partner przyjmuje role łączenia potrzeb biznesu i możliwości HR-u. Wspólnie z Politechniką Poznańską współtworzyła projekt „Era Inżyniera. Rozbudowa potencjału rozwojowego Politechniki Poznańskiej”, który promował hasło: „Rozwiń skrzydła swojej kariery!”. Czynny rekruter, ekspert z ponad 20 letnim stażem w dziedzinie procesów HR, regulaminów, płac i prawa pracy. W LUG Light Factory pracuje ponad 17 lat. Certyfikowany Coach, prywatnie aktywna miłośniczka jazdy konnej, tenisa i hikkingu.

 

Natalia Głowacka

HR Business Partner, ekspert ds. procesów HR, szkoleń i rozwoju z 20 letnim doświadczeniem w zróżnicowanych branżach .

Od ponad 6 lat właściciel firmy HR Partner prowadzącej działalność consultingowo- doradczą oraz rekrutacyjną  (rejestr podmiotów  nr 17266.)

Tomasz Wartalski

Chief Innovation Officer.
15 lat doświadczenia w sektorze IT w realizacji projektów na rynku europejskim.
Od 7 lat związany z Cinkciarz.pl, gdzie odpowiadał m.in. za rozwój aplikacji mobilnych, migrację do Cloud oraz szeroko rozumiany Research.

dr hab. inż. Marcin Mrugalski, prof. UZ

Zatrudniony w Instytucie Sterowania i Systemów Informatycznych UZ od roku 1999. W kadencji 2016 – 2020 pełnił funkcję Dziekana Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ. Aktualnie pełni funkcję Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Autor lub współautor ponad 80 prac naukowych w obszarze zastosowań metod analitycznych oraz technik obliczeń inteligentnych tj. sztuczne sieci neuronowe, logika rozmyta w diagnostyce systemów technicznych oraz sterowaniu tolerującemu uszkodzenia. Ponadto, prowadzi badania nad zastosowaniem technik informatycznych w szeregowaniu i monitorowaniu pracy procesów produkcyjnych i transportowych.

Kierownik projektu „Uniwersyteckie Centrum Patentowe” w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Społeczeństwa”. Ponadto, jest kierownikiem realizowanego na UZ zadania w ramach projektu „HPC4Poland European Digital Innovation Hub” finansowanego przez Komisję Europejską w ramach Digital Europe Programme (DIGITAL). Realizował prace badawcze w ramach 10 grantów badawczych finansowanych przez Komisję Europejską, KBN, MEN, NCN i INTERREG.

Radosław Sujak

przedsiębiorca i społecznik, były samorządowiec, wieloletni radny i wiceprezydent Gorzowa Wlkp, obecnie prezes BoxTime sp. z o.o. oraz właściciel Smartpress wydawcy regionalnego portalu informacyjnego wlubuskie.pl

Artur Wiechczynski

z wykształcenia mgr inżynier automatyk, rozpoczął pracę w Seco/Warwick bezpośrednio po zakończeniu studiów pełniąc obowiązki inżyniera serwisu, a następnie kierownika działu Serwisu, kierownika Zespołu inżynierów automatyków i serwisu, z-cy dyrektora Zakładu Pieców Próżniowych, dyrektora dz. Sprzedaży Pieców Próżniowych, dyrektora Zakładu Pieców Topialnych i w ostatnim okresie – dyrektora Zakładu Wdrażania Nowych Technologii. Wieloletnia praca w różnych komórkach f-my Seco/Warwick pozwoliła na zdobycie praktycznego doświadczenia związanego z aspektami technicznymi i handlowymi całej gamy urządzeń i technologii oferowanych przez grupę Seco/Warwick. Kierował szeregiem projektów badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych związanych z nowoczesnymi technologiami odlewniczymi oraz obróbki cieplnej elementów drukowanych w technologiach 3D. Współautor patentów oraz publikacji naukowych.

Piotr Janica

Prezes i właściciel spółki MPLAB Prototypes w Nowej Soli, wiodącego integratora robotów przemysłowych, nagrodzonego prestiżową nagrodą „KUKA Gold System Partner”. Specjalizuje się w robotyzacji procesów produkcyjnych. Posiada szerokie doświadczenie w zastosowaniu nowoczesnych technologii w przemyśle.

Współzałożyciel i właściciel E-MOPI motorower elektryczny. Przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem w branży nowych technologii, w szczególności mechatroniki i automatyki przemysłowej. Absolwent „Automatyki i robotyki” Uniwersytetu Zielonogórskiego. Odpoczynek łączy z przyrodą i sportami, najchętniej pływaniem, jazdą motorem oraz nartami.

Maciej Wojeński

Współzałożyciel firmy Ekoenergetyka-Polska S.A. –  globalnego producenta infrastruktury szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych, którego produkty są obecne w 28 krajach, w tym w większości europejskich stolic. Ekspert w dziedzinie zrównoważonego rozwoju w transporcie i elektromobilności w tym także zeroemisyjnego transportu ciężkiego, przedsiębiorca z branży nowych technologii.  Od ponad 10 lat tworzy i promuje najnowsze rozwiązania w systemach szybkiego ładowania na globalną skalę. Jeszcze jako student na kierunku elektrotechniki zaczął rozwijać systemy ładowania pojazdów elektrycznych, a zaraz po studiach, budować od podstaw firmę technologiczną, która obecnie jest czołowym dostawcą systemów ładowania elektrycznych autobusów na świecie. Współtwórca koncepcji rozwoju firmy, w ramach której Ekoenergetyka buduje Centra Badawczo-Rozwojowe nowych technologii w transporcie elektrycznym. Obecnie odpowiedzialny za strategię ekspansji firmy na rynki zagraniczne oraz budowanie świadomości marki i oferowanych systemów szybkiego ładowania, które już dziś pozwalają na wdrażanie zeroemisyjnych pojazdów w miastach i transporcie dalekobieżnym.

mgr Karol Dąbrowski

Dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wykładowca w Instytucie Inżynierii Mechanicznej na Wydziale Mechanicznym UZ. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami, innowacjami oraz jakością procesów produkcyjnych. Autor opracowań nt komercjalizacji wiedzy i transferu technologii. Posiada doświadczenie w kierowaniu projektami.

Adrian Stokłosa

Absolwent kierunku mediów i informatyki na Wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Po studiach prowadził własną działalność gospodarczą związaną z ekologią. Od 2020 roku redaktor w Lubuskim Centrum Informacyjnym odpowiedzialny za przeprowadzanie wywiadów w telewizyjnym studiu oraz członek redakcji gazety „Nasza Lubuska”.

Skip to content