Zapraszamy do zapoznania się z Prelegentami trzeciego dnia Kongresu Gospodarczego – Lubuskie 2022. Prelegenci poruszą takie tematy jak:

– (W)innowacje.
– Enoturystyka i enopromocja w praktyce.

 

 

Anna Bocheńska

sommelier, absolwentka Krakowskiej Szkoły Sommelierów, head-sommelier w wine-barze Dzikie Wino.
Z winem ma do czynienia już od 2006 roku. Pasją do wina zaraził ją ojciec, Andrzej Bocheński – importer i właściciel Winomana – krakowskiej winiarni i sklepu z winami.
Ania w 2015 roku zdobyła Międzynarodowy Certyfikat Wiedzy Winiarskiej WSET (Wine & Spirit Education Trust ). Karty wina jej autorstwa pojawiły się w wielu krakowskich restauracjach m.in.: w „Zakładce”, „Nolio”, „Garden”, 'Awiw”, „Foldze”, „Entro”, czy „Solnej”, a także w 4-gwiazdkowym hotelu w Szczawnicy.
,,Wino ma sprawiać przyjemność, nie musi podążać za trendami i modą. Pijmy to, co nam smakuje bez względu na okoliczności. Bo wino nie potrzebuje pompy, ale pasji.”- twierdzi Anna.
Pod jej skrzydłami przeniesiecie się Państwo w podróż po smakach winnych – pełną ciekawostek i rzetelnej wiedzy na najwyższym poziomie.

Kamil Barczentewicz

właściciel Winnicy Kamil Barczentewicz, położonej w Dobrem nieopodal Kazimierza Dolnego. Winiarz, który zdobywał doświadczenia i pracował w winnicach w Austrii, Chile, we Włoszech i we Francji, gdzie studiował winiarstwo w prestiżowej Bordeaux Sciences Agro. Winnica Kamila głośno zadebiutowała w zeszłym roku, a jego wina mimo krótkiego czasu na rynku cieszą się dużym zainteresowaniem.

Krzysztof Fedorowicz

prowadzi winnicę Miłosz w Łazie, która znajduje się w procesie certyfikacji BIO.  Wprowadził uprawę biodynamiczną. Wytwarza wina spokojne oraz musujące (metoda tradycyjna/szampańska) ze szczepów pinot noir, traminer, zweigelt, pinot blanc. Winnica jest właścicielem znaku towarowego Grempler-Sekt. Praktyki: Szampania, Morawy, Austria, Niemcy.

Krzysztof Fedorowicz otrzymał Grand Prix Magazynu Wino za zasługi dla polskiego winiarstwa, jego wina zwyciężyły dwukrotnie w konkursie o Grand Prix Winobrania. W 2012 roku wydał w krakowskim wydawnictwie Libron powieść Grunberg.

Lechosław Olszewski

historyk i historyk sztuki, doktor nauk humanistycznych, którego pasją jest wino (WSET Advanced); zorganizował pierwszy polski festiwal win naturalnych, którego gościem była Isabelle Legeron MW (twórczyni RAW WINE); wykreowaną przez niego kartę win SPOT. Magazyn Wino uznał za najlepszą w Polsce; a festiwal „Polskie Wina” oraz konkurs winiarski „Polskie Korki” przyniosły SPOT. tytuł „Promotora kultury wina”; współtwórca subskrypcyjnego WINO.Klubu; regularnie pisze o winie w „Food&Friends” i na „Kukbuk.pl”.

Maciej Nowicki

dziennikarz i krytyk winiarski, związany z magazynem Ferment i portalem Winicjatywa – największymi mediami winiarskimi w kraju. Współorganizator festiwali i imprez winiarskich, przewodniczący i członek komisji sędziowskich w polskich konkursach winiarskich, uczestnik paneli degustacyjnych, prowadzący degustacje win w kraju i za granicą. Zajmuje się szeroką tematyką regionów winiarskich w Europie, szczególnie bliskie jest mu jednak intensywnie rozwijające się winiarstwo w Polsce – o krajowych winach pisze najwięcej ze wszystkich polskich dziennikarzy, wspólnie z Wojciechem Bońkowskim i Tomaszem Prange-Barczyńskim jest współautorem Przewodnika Polskie Wino 2021 – pierwszej tak kompleksowej publikacji poświęconej polskiemu winu.
https://winicjatywa.pl/author/maciejnowicki/

Patrycja Nawrocka

Zawodowo dziennikarka informacyjna, po godzinach – autorka projektu Wine Thinking. Popularyzuje wino w mediach społecznościowych i przekłada specjalistyczny żargon wina na zrozumiały język. Autorka kilkudziesięciu wrocławskich wydarzeń, które łączą wino z warsztatami z brandingu bądź copywritingu. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku kulturoznawstwo i Uniwersytetu SWPS w zakresie kreowania mediów. Entuzjastka polskiego wina, autorka cyklu wideo o Dolnośląskim Szlaku Piwa i Wina.

 

Radosław Froń 

prawnik specjalizujący się w problemach rynku napojów alkoholowych, dziennikarz i sędzia winiarski, autor bloga paragrafwkieliszku.pl oraz serwisu prawoalkoholowe.pl, prowadzący podcast Biznes Wysoko Oprocentowany, wykładowca Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle, współzałożyciel oraz członek rady Fundacji na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa Galicja Vitis, współwłaściciel krakowskiego browaru „Browar Dwie Wieże” oraz marki destylatów rzemieślniczych „Destyl”.

 

 

Kuba Janicki

Dyrektor kreatywny w Agencji Reklamowej OPUS B, współwłaściciel i dyrektor kreatywny agencji konsultingowej Pierwszy Serwis, z ponad 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu i wdrażaniu marek oraz ich komunikacji dla wszystkich branż, ze wskazaniem na gastronomiczną, alkoholową, spożywczą i finansową.  Od 5 lat wykładowca marketingu w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dziennikarz winiarski i kulinarny związany z „FERMENTEM. Pismem o winie”, współautor książki „WINO. Przelane na papier”, współwłaściciel naturalnego wine baru Chabry z poligonu, twórca kart win dla wielu barów i restauracji.

 

 

Bartosz Kucuń

Drugie pokolenie, kontynuacja tradycji. Człowiek orkiestra, pełen energii i pomysłów, zawsze uśmiechnięty. Z wykształcenia i zawodu architekt, z zamiłowania kolarz, choć nie stroni od wszelkiego rodzaju sportów. Jest również wykładowcą na studiach podyplomowych „Winiarstwo” na UZ. Na winnicy głównie zajmuje się produkcją wina oraz zaopatrzeniem. Wspiera winnicę swoją wiedzą techniczną i konstruktorską. Na miejscu przyjmuje gości i prowadzi degustacje. Kto go spotkał wie, że można z nim przegadać długie godziny przy akompaniamencie wina. 

Ulubione wino: Malbec i wszystkie jemu podobne

 

 

 

Maria Mazurek

Absolwentka kierunku Wine Industry Opearions w Margaret River, studiowała agrobiznes na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Dziś, najmłodsza współtwórczyni rodzinnej Winnicy Sielesian, która na jedenastu hektarowych zboczach łupku granitowego uprawia aż dwanaście odmian winogron, głownie hybrydowych”.

 

 

 

Skip to content